KreuCelebrity

Zbulohet arsyeja përse Ledioni nuk mban skaletë gjatë prezantimit si Arbana!

Zbulohet arsyeja përse Ledioni nuk mban skaletë gjatë prezantimit

Arbana Osmani e kishte zakon në dy vitet e kaluara mbajtjen e skaletës në duar gjatë prezantimit të “Big Brother VIP Albania”, por moderatori aktual Ledion Liço, nuk është parë të mbajë dokumente apo skaleta gjatë prezantimeve.

Zbulohet arsyeja përse Ledioni nuk mban skaletë gjatë prezantimit

Fansat e kujdesshem te show-ut kanë vënë re se para Ledionit qëndron një telepromter i rregulluar strategjikisht, në të cilin shfaqet skenari i plotë i spektaklit, thote Telegrafi. Kjo teknologji, e përdorur zakonisht nga spikerët e lajmeve, i lejon prezantuesin të lexojë në mënyrë të rehatshme dhe të lirë skriptin pa pasur nevojë të mbajë asnjë material në duar. Ky detaj teknik shpjegon pse Ledioni ka duart e lira dhe mund të lëvizë në mënyrë të natyrshme në skenë, pa qenë i ngarkuar me letra apo skaletë, siç bënte prezantuesja e mëparshme e programit.

Zbulohet arsyeja përse Ledioni nuk mban skaletë gjatë prezantimit

Kur Ledioni në javët e para të spektaklit bëri një koment duke thënë “Ngaqë nuk jam mësuar të përdor kështu gjërash”, pasi i ra një fletë e zarfit, mund të ketë qenë një referencë e mbushur me ironi për mënyrën e tij të re të prezantimit. Telepromteri mund të jetë një zgjidhje praktike që lejon më shumë interaksion me publikun dhe një prezantim më të lirshëm, teksa maksimalizon performancën e prezantuesit për të sjellë një përvojë më të pasur për spektatorët.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF