KreuCelebrity

Selena Gomez flet sërish për shëndetin mendor: Duhet të prekja fundin!

Selena Gomez flet sërish për shëndetin mendor: Duhet të

Selena Gomez ka folur së fundmi sërish për problemet e saj për shëndetin mendor. Gjatë një paneli të SXSË të mbajtur në Austin, Teksas, 31-vjeçarja reflektoi mbi dokumentarin e saj “My Mind & Me”, duke zbuluar se ajo mendon se duhej të arrinte "fundin" përpara se të ishte në gjendje të kapërcente sfida të ndryshme.

Selena Gomez flet sërish për shëndetin mendor: Duhet të

Në “My Mind & Me”, për të cilin Gomez publikoi edhe një këngë me të njëjtin emër, themeluesja e “Rare Beauty” kujton tendencën e saj për të folur negativisht për veten.

 “Më mërzit, por mendoj se të gjithë mund të lidhen me atë ndjenjë ... është e rëndësishme të flasni me veten me dashamirësi, por nuk mendoj se e kuptova vërtet këtë", tha ajo.

Selena Gomez flet sërish për shëndetin mendor: Duhet të

“Është qesharake, sepse të gjitha gjërat për të cilat atëherë nuk isha e lumtur, jam mirënjohëse tani, kështu që është vërtet ironike. Mendoj se më ka mësuar shumë për veten time dhe është e çuditshme të shoh veten shumë kohë më parë, duke thënë ato gjëra që nuk do t'i thosha kurrë vetes tani, "vazhdoi këngëtarja e "Love Song".

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF